Klimabudur olarak 1997 yılında Antalya’da, başladığımız iklimlendirme hizmetlerimizin en önemli ayaklarından birini oluşturan klima satış hizmetlerimiz şuan Türkiye çapında devam etmektedir.


Klima satış sürecini oluştururken temel prensibimiz yaşam ve çalışma alanlarınız için kullanım amacına en uygun iklimlendirme sistemini, en kısa sürede, en uygun ekonomik koşullarla sizlere sunarak hayat kalitenizi yükseltmektir. Çünkü biliyoruz ki bir klima seçerken beklentiniz vakit geçirdiğiniz alanlarda ekonomik bir şekilde, sessizliğin huzuruyla, sağlıklı ve temiz havaya ulaşarak konfor alanı yaratmanın yanında güvenilir hizmet almaktır.

Bu sebeple satış sürecini KLİMABUDUR olarak oluşturduğumuz standartlar dahilinde sürdürmekteyiz.

Bu standartları oluştururken ilk adımımız müşterilerimizin farklı ihtiyaç ve ekonomik şartlarına cevap verebilen geniş ürün portföyü oluşturmak ve güncel tutmaktır. 2022 yılı itibariyle ürün portföyümüzde Viessmann, TCL, Gree, Airfel, Career (tanıtım bağlantısı verilecek bilgi deposuna) marka klimalarımız bulunmaktadır. Firmaların tüketicilerine sağladıkları tüm avantajları size sunmanın yanında alışverişlerinizde klimabudur güvencesini yaşamanın konforunu sunmaktayız. Ürün portföyümüzü incelemek için ürünler sayfamıza bakabilirsiniz.

Klima satış hizmetlerimizde ikinci adım olarak sizin ihtiyaçlarınızı doğru tespit ederek ihtiyaçlarınıza cevap verecek doğru klimayı bulmak gelmektedir. Doğru klima seçimi sizin uzun yıllar aynı cihazla sorun yaşamadan arzu ettiğiniz konfora ulaşmanızda en önemli adımlardan biridir. Aynı zamanda fiyat performans dengesinin maksimuna çıkmasında da önemli bir noktadır. Profesyonel ve deneyimli satış destek ekibimiz, sizi dinledikten sonra, size teknik olarak gerekli soruları yönelterek ihtiyacınızı belirlemede yardımcı olmaktadır. Eğer bu noktada farklı değişkenler var ise ücretsiz keşif desteği için satış personelimiz teknik ekibimizi yönlendirerek yerinde keşif ile ihtiyaçlarınıza uygun ürün veya ürünleri tespit etmakte ve size ayrıntılı olarak ürünler hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Siz de isterseniz satış destek ekibimize ulaşmadan önce, bu aşamaları sitemizde bulunan ürün bulucu ve karşılaştırma modülleri yardımı ile yapabilir ve kendi oluşturduğunuz liste ile satış destek ekimizin yorumlarını değerlendirebilirsiniz.

Hangi klimayı alacağınıza karar verdikten sonra kurulum ayrıntıları konusunda bilgi alışverişi ile klimayı kullanacağınız alanın klimanızın montajına uygunluğu konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılır ve alışverişinizin bir sonraki aşaması olan ödeme adımına geçilir.

Klimabudur’un gerek firmalarla gerekse bankalarla yaptığı anlaşmalar sayesinde en uygun koşullar sağlanmaya çalışılmakta ve gerek fiyat gerekse ödeme çeşitliliği olarak bir çok ödeme avantajı sunulmaktadır. Ürün portföyümüzdeki klimalarda dönemsel firma kampanyaları, klimabudur’a özel firma kampanyaları, klimabudur’un müşterilerine özel hazırladığı kampanyalar, farklı meslek grupları ve paydaşımız olan derneklerle yaptığımız kampanyalar olmak üzere yıl boyu birçok farklı kampanya gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bankalarla yapılan anlaşmalar gereği klimabudur’a özel ödeme avantajları ile de birçok ödeme kolaylığı klima alışverişlerinde sizleri beklemektedir.

Ödemenin ardından montaj planlaması aşaması gelmektedir. Aldığınız klimaların montajları klimabudur ile uzun yıllardır iş birliği içinde olan, alanında deneyimli ve eğitimli uzman teknik ekipler tarafından yapılmaktadır. Firmaların verdiği garanti şartlarının yanında Klimabudur garantisi ile tamamlanan montajlar sonrasında yaşayacağınız her türlü sorunda doğrudan Klimabudur satış sonrası destek ekibinden yardım alabileceğinizin güvencesini vermekteyiz. Montaj zamanı planlaması sizin müsait olduğunuz zaman dilimleri gözetilerek sizinle beraber yapılmaktadır. Şubelerimizin bulunduğu şehirlerde ekiplerimizin yoğunluğuna göre aynı gün veya en fazla 2 iş günü içinde montajınız gerçekleştirilir (*Sezonsal yoğunluğa bağlı olarak değişiklik gösterebilir.). Şubelerimizin bulunmadığı şehirlerden yapılan alımlarda ise markaların onaylı teknik ekipleri tarafından montajlarınız gerçekleştirilmektedir. Aldığınız klimaların montajını ileri bir tarihte yaptırmak istiyorsanız klimalarınız depolarımızda montaj tarihine kadar sizin adınıza muhafaza edilmektedir. Gerek satış destek ekibimiz gerekse montaj ekiplerimiz tüm süreç boyunca klimabudur garantisi ile sizlere hizmet sunmakla yükümlüdür. Bu açıdan satış standartlarımızın son aşaması satış sonrası satış destek ekibimiz tarafından ve montaj sonrası teknik ekibimiz tarafından size sunulan anketlerimizin cevaplanması sürecidir. Bu anketler ile ekiplerimizi, aldığınız hizmeti değerlendirmeniz hizmetlerimizi geliştirebilmemiz ve sizlerin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmemiz açısından bizim için çok kıymetlidir.